

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 80 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.2 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K to 7000 K |
Stock: 29565
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05242
Ext.Price$0.05242
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05242 | $0.05242 |
| 10 | $0.02621 | $0.26210 |
| 50 | $0.02364 | $1.18200 |
| 100 | $0.02133 | $2.13300 |
| 500 | $0.01924 | $9.62000 |
| 1000 | $0.01736 | $17.36000 |
| 3000 | $0.01609 | $48.27000 |
| 5000 | $0.01491 | $74.55000 |
| 10000 | $0.01382 | $138.20000 |
