
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 150 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 27439
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03044
Ext.Price$0.03044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03044 | $0.03044 |
| 10 | $0.01522 | $0.15220 |
| 50 | $0.01171 | $0.58550 |
| 100 | $0.01033 | $1.03300 |
| 500 | $0.00912 | $4.56000 |
| 1000 | $0.00843 | $8.43000 |
| 3000 | $0.00779 | $23.37000 |
| 5000 | $0.00720 | $36.00000 |
| 10000 | $0.00665 | $66.50000 |
| 30000 | $0.00614 | $184.20000 |
