| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 120 mA |
| Forward Voltage | 8.4 V to 10.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 2212
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06796
Ext.Price$0.06796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06796 | $0.06796 |
| 10 | $0.03398 | $0.33980 |
| 50 | $0.03077 | $1.53850 |
| 100 | $0.02786 | $2.78600 |
| 500 | $0.02522 | $12.61000 |
| 1000 | $0.02283 | $22.83000 |
| 3000 | $0.02067 | $62.01000 |
| 5000 | $0.01872 | $93.60000 |
| 10000 | $0.01695 | $169.50000 |
