| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 170 mA |
| Forward Voltage | 5.6 V to 6.8 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 13788
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09140
Ext.Price$0.09140
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09140 | $0.09140 |
| 10 | $0.04570 | $0.45700 |
| 50 | $0.04039 | $2.01950 |
| 100 | $0.03570 | $3.57000 |
| 500 | $0.03075 | $15.37500 |
| 1000 | $0.02648 | $26.48000 |
| 3000 | $0.02490 | $74.70000 |
| 5000 | $0.02342 | $117.10000 |
