

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03146
Ext.Price$0.03146
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03146 | $0.03146 |
| 10 | $0.01573 | $0.15730 |
| 50 | $0.01210 | $0.60500 |
| 100 | $0.01061 | $1.06100 |
| 500 | $0.00931 | $4.65500 |
| 1000 | $0.00862 | $8.62000 |
| 3000 | $0.00798 | $23.94000 |
| 5000 | $0.00739 | $36.95000 |
| 10000 | $0.00684 | $68.40000 |
| 30000 | $0.00634 | $190.20000 |
