

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 12000 K |
Stock: 9301
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03570
Ext.Price$0.03570
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03570 | $0.03570 |
| 10 | $0.01785 | $0.17850 |
| 50 | $0.01373 | $0.68650 |
| 100 | $0.01221 | $1.22100 |
| 500 | $0.01086 | $5.43000 |
| 1000 | $0.00998 | $9.98000 |
| 3000 | $0.00917 | $27.51000 |
| 5000 | $0.00843 | $42.15000 |
| 10000 | $0.00775 | $77.50000 |
| 30000 | $0.00713 | $213.90000 |
