
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K to 7000 K |
Stock: 23472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04300
Ext.Price$0.04300
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04300 | $0.04300 |
| 10 | $0.02150 | $0.21500 |
| 50 | $0.01953 | $0.97650 |
| 100 | $0.01774 | $1.77400 |
| 500 | $0.01612 | $8.06000 |
| 1000 | $0.01464 | $14.64000 |
| 3000 | $0.01330 | $39.90000 |
| 5000 | $0.01208 | $60.40000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
