
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Warm White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
Stock: 38094
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04378
Ext.Price$0.04378
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04378 | $0.04378 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.01991 | $0.99550 |
| 100 | $0.01811 | $1.81100 |
| 500 | $0.01647 | $8.23500 |
| 1000 | $0.01498 | $14.98000 |
| 3000 | $0.01362 | $40.86000 |
| 5000 | $0.01239 | $61.95000 |
| 10000 | $0.01127 | $112.70000 |
