
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Orange |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 600 nm to 610 nm |
Stock: 2497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05376
Ext.Price$0.05376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05376 | $0.05376 |
| 10 | $0.02688 | $0.26880 |
| 50 | $0.02434 | $1.21700 |
| 100 | $0.02204 | $2.20400 |
| 500 | $0.01996 | $9.98000 |
| 1000 | $0.01808 | $18.08000 |
| 3000 | $0.01637 | $49.11000 |
| 5000 | $0.01483 | $74.15000 |
| 10000 | $0.01343 | $134.30000 |
