
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Yellow |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 586 nm to 596 nm |
Stock: 470
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03916
Ext.Price$0.03916
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03916 | $0.03916 |
| 10 | $0.01958 | $0.19580 |
| 50 | $0.01743 | $0.87150 |
| 100 | $0.01552 | $1.55200 |
| 500 | $0.01350 | $6.75000 |
| 1000 | $0.01174 | $11.74000 |
| 3000 | $0.01094 | $32.82000 |
| 5000 | $0.01019 | $50.95000 |
