
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 515 nm to 525 nm |
Stock: 2509
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05740
Ext.Price$0.05740
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05740 | $0.05740 |
| 10 | $0.02870 | $0.28700 |
| 50 | $0.02577 | $1.28850 |
| 100 | $0.02314 | $2.31400 |
| 500 | $0.02078 | $10.39000 |
| 1000 | $0.01866 | $18.66000 |
| 3000 | $0.01676 | $50.28000 |
| 5000 | $0.01505 | $75.25000 |
| 10000 | $0.01352 | $135.20000 |
