
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.2 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 528 nm |
Stock: 3226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03668
Ext.Price$0.03668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03668 | $0.03668 |
| 10 | $0.01834 | $0.18340 |
| 50 | $0.01667 | $0.83350 |
| 100 | $0.01515 | $1.51500 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01252 | $12.52000 |
| 3000 | $0.01138 | $34.14000 |
| 5000 | $0.01035 | $51.75000 |
| 10000 | $0.00941 | $94.10000 |
