

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Red, Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 627 nm, 515 nm to 525 nm |
Stock: 1032
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11194
Ext.Price$0.11194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11194 | $0.11194 |
| 10 | $0.05597 | $0.55970 |
| 50 | $0.04970 | $2.48500 |
| 100 | $0.04414 | $4.41400 |
| 500 | $0.03826 | $19.13000 |
| 1000 | $0.03317 | $33.17000 |
| 3000 | $0.03195 | $95.85000 |
| 5000 | $0.03077 | $153.85000 |
