| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 2.4 V |
| Illumination Color | Red, Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 620 nm to 630 nm, 464 nm to 474 nm |
Stock: 1032
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00787
Ext.Price$0.00787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00787 | $0.00787 |
| 10 | $0.00695 | $0.06950 |
| 50 | $0.00614 | $0.30700 |
| 100 | $0.00540 | $0.54000 |
| 500 | $0.00475 | $2.37500 |
| 1000 | $0.00452 | $4.52000 |
| 3000 | $0.00431 | $12.93000 |
| 5000 | $0.00412 | $20.60000 |
