| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA, 30 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.4 V, 2.8 V to 3.4 V, 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 617 nm to 627 nm, 515 nm to 525 nm, 464 nm to 474 nm |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00950
Ext.Price$0.00950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00950 | $0.00950 |
| 10 | $0.00844 | $0.08440 |
| 50 | $0.00749 | $0.37450 |
| 100 | $0.00660 | $0.66000 |
| 500 | $0.00582 | $2.91000 |
| 1000 | $0.00560 | $5.60000 |
| 3000 | $0.00539 | $16.17000 |
| 5000 | $0.00510 | $25.50000 |
