

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 464 nm to 474 nm |
Stock: 56745
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03782
Ext.Price$0.03782
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03782 | $0.03782 |
| 10 | $0.01891 | $0.18910 |
| 50 | $0.01706 | $0.85300 |
| 100 | $0.01539 | $1.53900 |
| 500 | $0.01389 | $6.94500 |
| 1000 | $0.01253 | $12.53000 |
| 3000 | $0.01131 | $33.93000 |
| 5000 | $0.01021 | $51.05000 |
| 10000 | $0.00921 | $92.10000 |
