

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K to 7000 K |
Stock: 98002
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03668
Ext.Price$0.03668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03668 | $0.03668 |
| 10 | $0.01834 | $0.18340 |
| 50 | $0.01655 | $0.82750 |
| 100 | $0.01493 | $1.49300 |
| 500 | $0.01347 | $6.73500 |
| 1000 | $0.01215 | $12.15000 |
| 3000 | $0.01096 | $32.88000 |
| 5000 | $0.00989 | $49.45000 |
| 10000 | $0.00892 | $89.20000 |
