

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.6 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 515 nm to 525 nm |
Stock: 18392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03514
Ext.Price$0.03514
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03514 | $0.03514 |
| 10 | $0.01757 | $0.17570 |
| 50 | $0.01595 | $0.79750 |
| 100 | $0.01448 | $1.44800 |
| 500 | $0.01314 | $6.57000 |
| 1000 | $0.01193 | $11.93000 |
| 3000 | $0.01083 | $32.49000 |
| 5000 | $0.00983 | $49.15000 |
| 10000 | $0.00892 | $89.20000 |
