

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.3 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 92564
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02900
Ext.Price$0.02900
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02900 | $0.02900 |
| 10 | $0.01450 | $0.14500 |
| 50 | $0.01295 | $0.64750 |
| 100 | $0.01156 | $1.15600 |
| 500 | $0.01032 | $5.16000 |
| 1000 | $0.00922 | $9.22000 |
| 3000 | $0.00823 | $24.69000 |
| 5000 | $0.00735 | $36.75000 |
