
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.3 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
Stock: 24695
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08948
Ext.Price$0.08948
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08948 | $0.08948 |
| 10 | $0.04474 | $0.44740 |
| 50 | $0.03975 | $1.98750 |
| 100 | $0.03531 | $3.53100 |
| 500 | $0.03074 | $15.37000 |
| 1000 | $0.02677 | $26.77000 |
| 3000 | $0.02550 | $76.50000 |
| 5000 | $0.02430 | $121.50000 |
