

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 8000 K to 12000 K |
Stock: 8343
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03320
Ext.Price$0.03320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03320 | $0.03320 |
| 10 | $0.01660 | $0.16600 |
| 50 | $0.01277 | $0.63850 |
| 100 | $0.01135 | $1.13500 |
| 500 | $0.01009 | $5.04500 |
| 1000 | $0.00917 | $9.17000 |
| 3000 | $0.00833 | $24.99000 |
| 5000 | $0.00757 | $37.85000 |
| 10000 | $0.00688 | $68.80000 |
| 30000 | $0.00624 | $187.20000 |
