

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 9000 K to 16000 K |
Stock: 6520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03520
Ext.Price$0.03520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03520 | $0.03520 |
| 10 | $0.01760 | $0.17600 |
| 50 | $0.01354 | $0.67700 |
| 100 | $0.01208 | $1.20800 |
| 500 | $0.01077 | $5.38500 |
| 1000 | $0.00989 | $9.89000 |
| 3000 | $0.00908 | $27.24000 |
| 5000 | $0.00834 | $41.70000 |
| 10000 | $0.00766 | $76.60000 |
| 30000 | $0.00703 | $210.90000 |
