
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 pF |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 100 mA |
| Forward Voltage | 500 mV |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Average Rectified Current | 100 mA |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 15 V |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 1 A |
| Reverse Voltage | 10 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 1 A |
| Reverse Current | 20 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
