
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 230 mΩ |
| Inductance | 2.2 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Current Rating | 1.3 A |
Stock: 550
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06931
Ext.Price$0.06931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06931 | $0.06931 |
| 10 | $0.06153 | $0.61530 |
| 50 | $0.05462 | $2.73100 |
| 100 | $0.04801 | $4.80100 |
| 500 | $0.04220 | $21.10000 |
| 1000 | $0.03896 | $38.96000 |
| 3000 | $0.03597 | $107.91000 |
