
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 510 mΩ |
| Inductance | 15 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 540 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Current Rating | 700 mA |
Stock: 1143
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11712
Ext.Price$0.11712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11712 | $0.11712 |
| 10 | $0.05856 | $0.58560 |
| 50 | $0.05227 | $2.61350 |
| 100 | $0.04666 | $4.66600 |
| 500 | $0.04282 | $21.41000 |
| 1000 | $0.03930 | $39.30000 |
| 3000 | $0.03607 | $108.21000 |
| 5000 | $0.03310 | $165.50000 |
| 10000 | $0.03038 | $303.80000 |
