
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 70 mΩ |
| Inductance | 1.5 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 30 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Current Rating | 1.9 A |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09620
Ext.Price$0.09620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09620 | $0.09620 |
| 10 | $0.04810 | $0.48100 |
| 50 | $0.04320 | $2.16000 |
| 100 | $0.03880 | $3.88000 |
| 500 | $0.03583 | $17.91500 |
| 1000 | $0.03309 | $33.09000 |
| 3000 | $0.03056 | $91.68000 |
| 5000 | $0.02822 | $141.10000 |
| 10000 | $0.02607 | $260.70000 |
