
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 48 mΩ |
| Inductance | 1.5 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 30 % |
| Type | Power Inductor |
| Self Resonant Frequency | 87 MHz |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Current Rating | 2 A |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08928
Ext.Price$0.08928
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08928 | $0.08928 |
| 10 | $0.04464 | $0.44640 |
| 50 | $0.03986 | $1.99300 |
| 100 | $0.03560 | $3.56000 |
| 500 | $0.03266 | $16.33000 |
| 1000 | $0.02996 | $29.96000 |
| 3000 | $0.02748 | $82.44000 |
| 5000 | $0.02521 | $126.05000 |
| 10000 | $0.02313 | $231.30000 |
