
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 27 mΩ |
| Inductance | 1 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 30 % |
| Type | Power Inductor |
| Self Resonant Frequency | 90 MHz |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 4 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 3.2 A |
Stock: 692
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12422
Ext.Price$0.12422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12422 | $0.12422 |
| 10 | $0.06211 | $0.62110 |
| 50 | $0.05581 | $2.79050 |
| 100 | $0.05015 | $5.01500 |
| 500 | $0.04422 | $22.11000 |
| 1000 | $0.03899 | $38.99000 |
| 3000 | $0.03599 | $107.97000 |
| 5000 | $0.03322 | $166.10000 |
| 10000 | $0.03067 | $306.70000 |
