
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 42 mΩ |
| Inductance | 2.2 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Self Resonant Frequency | 60 MHz |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 3 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 1.8 mm |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 2.2 A |
Stock: 2701
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10330
Ext.Price$0.10330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10330 | $0.10330 |
| 10 | $0.05165 | $0.51650 |
| 50 | $0.04571 | $2.28550 |
| 100 | $0.04045 | $4.04500 |
| 500 | $0.03499 | $17.49500 |
| 1000 | $0.03026 | $30.26000 |
| 3000 | $0.02879 | $86.37000 |
| 5000 | $0.02739 | $136.95000 |
| 10000 | $0.02607 | $260.70000 |
