
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 560 mΩ |
| Inductance | 100 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 750 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 720 mA |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10675
Ext.Price$0.10675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10675 | $0.10675 |
| 10 | $0.09475 | $0.94750 |
| 50 | $0.08410 | $4.20500 |
| 100 | $0.07690 | $7.69000 |
| 500 | $0.07032 | $35.16000 |
| 1000 | $0.06430 | $64.30000 |
| 3000 | $0.05880 | $176.40000 |
