
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 456 mΩ |
| Inductance | 100 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 1.33 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 920 mA |
Stock: 454
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07363
Ext.Price$0.07363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07363 | $0.07363 |
| 10 | $0.06534 | $0.65340 |
| 50 | $0.05798 | $2.89900 |
| 100 | $0.05321 | $5.32100 |
| 500 | $0.04883 | $24.41500 |
| 1000 | $0.04481 | $44.81000 |
| 3000 | $0.04133 | $123.99000 |
| 5000 | $0.03812 | $190.60000 |
