
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 26 mΩ |
| Inductance | 4.7 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Saturation Current | 6.8 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Shielding | Shielded |
| Current Rating | 4.5 A |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13364
Ext.Price$0.13364
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13364 | $0.13364 |
| 10 | $0.06682 | $0.66820 |
| 50 | $0.06035 | $3.01750 |
| 100 | $0.05451 | $5.45100 |
| 500 | $0.04628 | $23.14000 |
| 1000 | $0.03929 | $39.29000 |
| 3000 | $0.03749 | $112.47000 |
| 5000 | $0.03577 | $178.85000 |
| 10000 | $0.03381 | $338.10000 |
