

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 kHz |
| Type | Molded |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
Stock: 176
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25402
Ext.Price$0.25402
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25402 | $0.25402 |
| 10 | $0.22358 | $2.23580 |
| 50 | $0.20951 | $10.47550 |
| 100 | $0.19633 | $19.63300 |
| 500 | $0.16587 | $82.93500 |
| 1000 | $0.16141 | $161.41000 |
| 3000 | $0.15945 | $478.35000 |
