| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA, 25 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.6 V, 1.8 V to 2.6 V |
| Illumination Color | Yellow, Yellow Green |
| Lens Style | Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 584 nm to 592 nm, 568 nm to 574 nm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
