
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.03 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1.45 GHz |
| Type | Ceramic Chip Inductor |
| Q Factor | 75 |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 1.2 A |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13229
Ext.Price$0.13229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13229 | $0.13229 |
| 10 | $0.11819 | $1.18190 |
| 50 | $0.10560 | $5.28000 |
| 100 | $0.09364 | $9.36400 |
| 500 | $0.08303 | $41.51500 |
| 1000 | $0.07980 | $79.80000 |
| 3000 | $0.07670 | $230.10000 |
| 5000 | $0.07372 | $368.60000 |
| 10000 | $0.07085 | $708.50000 |
