
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.03 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 GHz |
| Type | Ceramic Chip Inductor |
| Q Factor | 80 |
| DC Resistance (DCR) | 160 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 82 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Current Rating | 1.1 A |
Stock: 439
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13229
Ext.Price$0.13229
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13229 | $0.13229 |
| 10 | $0.10560 | $1.05600 |
| 50 | $0.09364 | $4.68200 |
| 100 | $0.08303 | $8.30300 |
| 500 | $0.07498 | $37.49000 |
| 1000 | $0.07091 | $70.91000 |
