
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 2 A |
| Max Supply Voltage | 38 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Operating Supply Current | 2 A |
| Load Voltage | 3 V to 5.5 V |
Stock: 4736
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68650
Ext.Price$0.68650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68650 | $0.68650 |
| 10 | $0.56381 | $5.63810 |
| 25 | $0.52129 | $13.03225 |
| 50 | $0.48198 | $24.09900 |
| 100 | $0.44562 | $44.56200 |
| 300 | $0.41633 | $124.89900 |
| 500 | $0.38897 | $194.48500 |
| 1000 | $0.36909 | $369.09000 |
