
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Output Current | 2.5 A |
| Max Supply Voltage | 40 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| RoHS | Compliant |
| Load Voltage | 8 V to 38 V |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 1 mA |
Stock: 878
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08960
Ext.Price$1.08960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08960 | $1.08960 |
| 10 | $0.90758 | $9.07580 |
| 25 | $0.83307 | $20.82675 |
| 50 | $0.76468 | $38.23400 |
| 100 | $0.70189 | $70.18900 |
| 300 | $0.67620 | $202.86000 |
| 500 | $0.65145 | $325.72500 |
| 1000 | $0.62914 | $629.14000 |
