| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 10.3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Power Rating | 380 mW |
| Height | 9.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 1.7 g |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver |
| Number of Poles | 1 |
| Throw Configuration | SPDT |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Coil Resistance | 1.56 kΩ |
| Release Time | 4 ms |
| Contact Current Rating | 1 A |
| Switching Voltage | 30 V |
| Coil Power | 380 mW |
| Must Operate Voltage | 16.8 V |
| Must Release Voltage | 2.4 V |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Packaging | Bulk |
| power consumption | 380 mW |
| Operate Time | 6 ms |
| Coil Current | 2 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
