

| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Voltage | 1 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 µA |
| Reverse Voltage | 100 V |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06010
Ext.Price$0.06010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06010 | $0.06010 |
| 10 | $0.03005 | $0.30050 |
| 50 | $0.02739 | $1.36950 |
| 100 | $0.02497 | $2.49700 |
| 500 | $0.02276 | $11.38000 |
| 1000 | $0.02075 | $20.75000 |
| 3000 | $0.01892 | $56.76000 |
| 5000 | $0.01725 | $86.25000 |
| 10000 | $0.01548 | $154.80000 |
