HS1C337M0609PC
Manufacturer:
HONOR
Mfr.Part #:
HS1C337M0609PC
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,6.30mm×9.00mm Through Hole 330 µF 20 % 16 V
ParameterValue
Capacitance330 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
Voltage Rating16 V