
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1239
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08995
Ext.Price$0.08995
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08995 | $0.08995 |
| 10 | $0.08010 | $0.80100 |
| 50 | $0.07133 | $3.56650 |
| 100 | $0.06525 | $6.52500 |
| 500 | $0.05969 | $29.84500 |
| 1000 | $0.05461 | $54.61000 |
| 3000 | $0.05042 | $151.26000 |
| 5000 | $0.04655 | $232.75000 |
