

| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 µA |
| Reverse Voltage | 400 V |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09044
Ext.Price$0.09044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09044 | $0.09044 |
| 10 | $0.04522 | $0.45220 |
| 50 | $0.04088 | $2.04400 |
| 100 | $0.03696 | $3.69600 |
| 500 | $0.03432 | $17.16000 |
| 1000 | $0.03187 | $31.87000 |
| 3000 | $0.02960 | $88.80000 |
| 5000 | $0.02558 | $127.90000 |
