

| Parameter | Value |
|---|---|
| Forward Voltage | 1.7 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Element Configuration | Single |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 µA |
| Reverse Voltage | 600 V |
Stock: 1560
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07795
Ext.Price$0.07795
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07795 | $0.07795 |
| 10 | $0.07012 | $0.70120 |
| 50 | $0.06307 | $3.15350 |
| 100 | $0.05646 | $5.64600 |
| 500 | $0.05054 | $25.27000 |
| 1000 | $0.04583 | $45.83000 |
| 3000 | $0.04155 | $124.65000 |
| 5000 | $0.03920 | $196.00000 |
