
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 29 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.317 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 46 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 12.8 nC |
| Drain to Source Resistance | 7 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2.5 V |
Stock: 272
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07939
Ext.Price$0.07939
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07939 | $0.07939 |
| 10 | $0.07087 | $0.70870 |
| 50 | $0.06326 | $3.16300 |
| 100 | $0.05605 | $5.60500 |
| 500 | $0.04966 | $24.83000 |
| 1000 | $0.04401 | $44.01000 |
| 3000 | $0.03900 | $117.00000 |
| 5000 | $0.03655 | $182.75000 |
