
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 43.4 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.875 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 30 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 39.6 nC |
| Drain to Source Resistance | 4 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V to 2.5 V |
Stock: 1842
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15590
Ext.Price$0.15590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15590 | $0.15590 |
| 10 | $0.13949 | $1.39490 |
| 50 | $0.12480 | $6.24000 |
| 100 | $0.10937 | $10.93700 |
| 500 | $0.09584 | $47.92000 |
| 1000 | $0.08647 | $86.47000 |
| 3000 | $0.07801 | $234.03000 |
| 5000 | $0.07340 | $367.00000 |
