
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 24 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 814 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 30 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 8 nC |
| Drain to Source Resistance | 5 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.2 V to 2.5 V |
Stock: 2317
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13709
Ext.Price$0.13709
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13709 | $0.13709 |
| 10 | $0.12836 | $1.28360 |
| 50 | $0.12019 | $6.00950 |
| 100 | $0.11236 | $11.23600 |
| 500 | $0.10505 | $52.52500 |
| 1000 | $0.09695 | $96.95000 |
| 3000 | $0.08947 | $268.41000 |
| 5000 | $0.08702 | $435.10000 |
