
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 25 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 1.113 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 32 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 9 nC |
| Drain to Source Resistance | 4.5 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.7 V |
Stock: 1066
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21110
Ext.Price$0.21110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21110 | $0.21110 |
| 10 | $0.18832 | $1.88320 |
| 50 | $0.16800 | $8.40000 |
| 100 | $0.14661 | $14.66100 |
| 500 | $0.12794 | $63.97000 |
| 1000 | $0.11275 | $112.75000 |
| 3000 | $0.09937 | $298.11000 |
| 5000 | $0.09310 | $465.50000 |
