
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 31 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 3.1 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 50 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 32 nC |
| Drain to Source Resistance | 4.2 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
Stock: 1801
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32976
Ext.Price$0.32976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32976 | $0.32976 |
| 10 | $0.29220 | $2.92200 |
| 50 | $0.25891 | $12.94550 |
| 100 | $0.22339 | $22.33900 |
| 500 | $0.19274 | $96.37000 |
| 1000 | $0.18495 | $184.95000 |
| 3000 | $0.17748 | $532.44000 |
| 5000 | $0.16709 | $835.45000 |
