
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.47 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 735 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 12 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 13 nC |
| Drain to Source Resistance | 8 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V |
Stock: 282
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12048
Ext.Price$0.12048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12048 | $0.12048 |
| 10 | $0.11779 | $1.17790 |
| 50 | $0.11655 | $5.82750 |
| 100 | $0.11533 | $11.53300 |
