
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.02 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 3.1 GHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 35 |
| DC Resistance (DCR) | 180 mΩ |
| Inductance | 18 nH |
| Saturation Current | 700 mA |
| Current Rating | 700 mA |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04627
Ext.Price$0.04627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04627 | $0.04627 |
| 10 | $0.04574 | $0.45740 |
| 50 | $0.04522 | $2.26100 |
| 100 | $0.04477 | $4.47700 |
| 500 | $0.04433 | $22.16500 |
